Prestavby lodných kontajnerov

Počuli ste už o bývaní v kontajnerových domoch? Inšpirovali Vás niektoré projekty, ktoré ste videli a túžite po niečom podobnom? Tak ste tu správne. Realizujem prestavby starých vyradených lodných kontajnerov na bývanie, rekreáciu a podobne. V prípade, že sa zaujímate o túto možnosť, prečítajte si týchto pár riadkov o tejto problematike a ako bonus inšpirácia niekoľkých projektov.

Dvojpodlažný kontajnerový domček s terasou, postavený z troch 20-stopových kontajnerov
Výhody stavby domu, chaty z lodných kontajnerov.

Kontajnery nám umožňujú zmeniť účel prepravných kontajnerov. Môžete si postaviť nový dom bez toho, aby ste výrazne prispeli k zmene klímy. Bývanie v kontajnerovom dome však nie je ideálnym resp. nemusí byť ideálnym riešením pre každého. Prečo si teda vybrať kontajnerový dom pred štandardným domom? Sú nejaké výhody? Mnohé z výhod sa objavia už počas stavebného procesu a napriek tomu môžu kontajnerové domy ponúknuť desaťročia komfortu a zároveň pomôcť znížiť vašu uhlíkovú stopu.

  1. Lacnejšia výstavba
  2. Rýchlejšia možnosť stavby
  3. Odolná stavba
  4. Veľká variabilita
  5. Ekologický a energetický úsporne
Kontajnerová chata s výhľadom na prírodu 1ks 40 stopový kontajner
Nevýhody stavby domu, chaty z lodných kontajnerov.

Samozrejme, aj tieto stavby majú svoje nevýhody s ktorými sa musíte vysporiadať skôr ako sa rozhodnete pre takýto typ stavby. Nájdenie skúseného staviteľa môže značne zredukovať závažnosť týchto nevýhod. Dokážem Vám pomôcť s výberom vhodného miesta a výberom kontajnerov, ktoré vydržia desiatky rokov

  1. Kvalitné a správne osadenie
  2. Nie vždy možnosť zohnať kvalitné kusy kontajnerov
  3. Pozor na kontajnery ktoré prepravovali chemikálie atď
  4. Životnosť kontajnera cca 40 rokov (dá sa predĺžiť)
  5. Limitovaný obytný priestor (v prípade jednoduchých stavieb)
Kontajnerový bungalov malometrážny 2ks 40 stopový kontajner
Oplatí sa prestavba prepravných kontajnerov?

Momentálne sú lodné kontajnery veľkým a obľúbeným trendom bývania na západe vďaka svojej rýchlej stavbe a vlastnostiam, avšak berúc do úvahy výhody a nevýhody prepravných kontajnerov, nie sú tieto domy pre každého. Nájdenie správneho miesta, riešenie stavebných zákonov a prípadná potreba výmeny kontajnerov v priebehu niekoľkých desaťročí sú len niektoré z výziev pri výstavbe domu z kontajnera. Lodné kontajnerové domy sú však tiež oveľa dostupnejšie v porovnaní so štandardnými domami. Môžete si postaviť kontajnerový dom za zlomok ceny pri použití menšieho množstva materiálov. So správnymi možnosťami dizajnu by váš nový kontajnerový dom mal poskytnúť aj roky energeticky efektívneho bývania. V konečnom dôsledku sú domy z lodných kontajnerov najvhodnejšie pre majiteľov, ktorí hľadajú cenovo dostupné a ekologické bývanie.

V prípade, že máte záujem o stavbu, prestavbu, úpravy, neváhajte ma kontaktovať a aj takto nejako môže vyzerať váš malý dom, chata 🙂

Návrh malý dom, chata 1x 40 stopový kontajner, 1x 20 stopový kontajner